כמה שמות יש לבנייה קלה ומה הם אומרים?

כבר 100 שנה שהבנייה הקלה מובילה את עולם הבנייה. אך יחד עם זאת, לבנייה הקלה מספר שמות שונים ומבלבלים. אז, מהי בנייה קלה? בואו נלמד את שמות הבנייה הקלה, ומכאן נוכל ללמוד הרבה אודות כל תהליך הבנייה הקלה, על היתרונות המהותיים שלה לעומת הבנייה הרגילה, ולמה תמיד עדיף לבחור בבנייה קלה כשאנו רוצים לבנות בית, משרד, או דירה בחצר. ואפילו, בניין רב קומות כמו בנייני הענק בניו יורק, שנבנו באמצעות בנייה קלה בסגנון בנייה מודולרית, וכן משה ספדי - מוביל דעה ואחד מהאדריכלים המפורסמים בעולם - שמרבה להשתמש בבנייה קלה, ורואה בה כעתד של תחום הבנייה כולו.

"בנייה מתועשת" - מפני שהבנייה הקלה נבנית בתהליכים מיוחדים בסגנון תעשייתי, מהיר, איכותי ומדויק. נעשית תחת פיקוח מבוקר, במפעל, בסוג של "פס ייצור" המאפשר מהירות, איכות ודיוק ביצוע רב.

"בנייה מתקדמת" - מפני שהיא העתיד. בלוקים זה העבר, הבנייה המתקדמת מייצגת את העתיד הן ברמת הביצוע, רמת הטכנולוגיה ממנה היא עשויה, רמת הבידוד, איכות הבנייה והפיתוח, התכנון, וכן במהירות הבנייה הקלה, ובמחיר המוזל באופן יחסי מהבנייה הקונבנציונלית.

"בנייה קלה" - מפני שהיא עשויה חומרים איכותיים וקלים יחסית. בטון כבד? רק כשצריך. ברזלים? רק כשצריך, ולא מתוך עקרון של ברירת מחדל. מעבר לכך, חומרי הבידוד התרמי והאקוסטי הם מהמתקדמים בעולם, ומאפשרים בנייה קלה ומתקדמת במיוחד, לכל צורך ומטרה.

"בנייה ירוקה" - הבנייה הקלה, נקראת גם בנייה ירוקה, בעיקר בשל הטכנולוגיה המתקדמת ממנה היא בנויה. כל תהליך הבנייה מלווה ברובו בתהליכים חוסכי אנרגיה. מהירות הביצוע - גם כן חוסכת אנרגיה, ומסייעת בשמירה על איכות הסביבה. בין היתר, בהתחשבות בתנאי מזג האוויר והאקלים בהם מתוכננים להיבנות מבנים בנייה ירוקה בבנייה קלה ומתקדמת, ובתהליך תכנון הבנייה הקלה הירוקה, נלקחים בחשבון: בידוד תרמי של הגג והקירות, מה שמאפשר חסכון באנרגיה בתוך הבית בחורף ובקיץ.
שימוש בחלונות מבודדים כדי לשמור על טמפרטורה, וכן ניצול מסה תרמית ובידוד תרמי לחסכון מירבי באנרגיה, כדי לשמר קור וחום - יצירת מצב יעיל וחסכוני של אנרגיה.

הבנייה הקלה היא העתיד של עולם הבנייה, וכבר בתחילת שנות ה-20 החלו בפיתוח התחום, והחלו בניית גורדי שחקים בארה"ב, בעיקר בניו יורק, באמצעות בנייה מתקדמת.

 

אז... בפרויקט הבנייה העתידי שלכם, אתם בוחרים בבנייה קלה!

בישראל יש המון חברות מעולות, מומלץ להפגש עם אחת מהן, ולברר את הצרכים שלכם במקצועיות. בהצלחה!