שחרור עשן מאולץ

לאחרונה חלה קדמה בכל הנוגע למנועים של רכבים חדשים, לאחרונה חלה עלייה ביצור הרכבים הפועלים על חשמל, אך מה שבטוח הוא שיצור הרכבים הפועלים על דלק צוברים תאוצה שכן הביקוש לרכבים עולה מעת לעת. כאשר מסתכלים על מצב המכוניות בארץ, ניתן לשים לב למיעוט בקרב הרכבים החשמליים. הרכבים הפועלים על דלק גדולים משמעותית מרכבים הפועלים על חשמל וכן מציפים את המדינה.

כמו שהביקוש למכוניות גדל, כך גם הביקוש לדירות הולך וגדל, מה שיוצר חוסר במקומות חנייה ובשל כך מוקמים לאחרונה חניונים תת קרקעיים כמעט בכל מבנה חדש, אשר חניונים אלה משמשים את הגרים בבניין וכן את האורחים הבאים לביקור בו. בחניון התת קרקעי ניתן למצוא רכבים פועלים כמעט בכל שעות היום, וכן אנשים ההולכים ושבים אל החניון ונמצאים בו כמעט בכל עת. וכאשר קיימים במקום מסוים מספר רב של אנשים, צריך לדאוג לפתרון בשעת חירום של שריפה.

 

כאשר מתחוללת לה שריפה במבנה תת קרקעי, העשן מתפשט במהרה בכל החניון ולמי שנמצא באותה עת בחניון, חורב עליו עולמו שכן הוא מבין כי חייב להימלט מהר ככל הניתן. אך חיש ובמהרה מתפשט העשן וחוסם את שדה הראייה. במצב כזה יכולים להיות הרבה יותר אבידות בנפש מאשר בחניונים בהם קיימת מערכת שחרור עשן מאולץ. מערכת שחרור עשן מאולץ היא בעצם מערכת המופעלת באמצעות מפוחים תעשייתיים אשר שואבים את האוויר מהחניון ומוציאים אותו לבחוץ וכן דואגים לתחלופת חמצן תקינה ופינוי מהיר של העשן בזמן חירום. מערכת שחרור עשן מאולץ מורכבת ממפוחים רבים ברחבי החניון המפוזרים בכל עבר בתקרת החניון ודואגים לפינוי העשן בשעת שריפה. על מערכת זו ניתן לשלוט שכן בשעת שריפה קטנה, לא כל המפוחים יופעלו בעת ובעונה אחת וכן בשעת שריפה גדולה שכל המפוחים יופעלו על מנת לסלק את הכמות הגדולה של העשן ההולכת ונצברת בחניון.

 

אם אתם בעלים של מחסן גדול שכן נמצא בו ציוד יקר ועובדים רבים, אתם חייבים שתהיה לכם מערכת שחרור עשן מאולץ מותקנת במבנה, שכך בשעת שריפה חלילה, תדאג לפינוי העשן במהרה מהמבנה ובכך תעזור לעובדים להימלט מהמקום במהירות ובבטחה על ידי פינוי העשן אשר חוסם להם את שדה הראייה ומקשה עליהם לראות לאן הם בורחים וכן שחרור עשן מאולץ המשחרר את העשן הרעיל לבחוץ שכן מלווה בפלסטיק שרוף ובחומרים כאלו או אחרים אשר יוצרים אדים רעילים בשעת שריפה וגורמים לחנק של העוברים והשבים.

 

אם ברצונכם לשמוע עוד על מפוחי שחרור עשן מאולץ ו\או להתקין אלו אצלכם, אתם מוזמנים לבדוק באתר של מטלפרס.